EKOLOJİ ÜNİTESİ GEREKSİNİMLERİ

Ticari mutfak egzoz sistemlerinden salınan bazı partiküller ve uçucu organik bileşikler, çevrede ciddi bir kirliliğe neden olmalarının yanı sıra insan sağlığını da olumsuz etkileyebiliyorlar. Özellikle büyük şehirlerde yemek üretim alanları ve büyük restoranların mutfak egzoz sistemlerinden salınan bazı partiküller ve uçucu organik bileşikler, hem insan hem de çevre sağlığını olumsuz yönde etkileyebiliyor. Mutfaklarda pişirme sırasında ortaya çıkan koku, kirletici parçacıklar ve nemin ortamdan uzaklaştırılması, çalışanlar için gerekli iç hava kalitesinin sağlanması gerekmektedir. Mutfakta yapılan işlemler için hava kalitesinin sağlanması, dışarıya atılan egzoz havasının çevreyi kirletmemesi, sağlık koşullarının sürekliliğinin sağlanması için ihtiyaç duyulan havalandırma ve iklimlendirme sisteminin kurulabilmesi için EKOLOJİ ÜNİTELERİNE gereksinim duyulmaktadır.

Ayrıca mutfak havalandırma sistemlerinde yağ, kurum ve is gibi maddelerin birikmesi ile ilerleyen zamanlarda yangın riski ortaya çıkmaktadır. EKOLOJİ ÜNİTELERİ çeşitli filtreler ve ekipmanlar vasıtası ile baca yangınlarının önüne geçmede büyük önem taşımaktadır.

Tüm bu gereksinimler göz önünde bulundurulduğunda, inovatif bir ürün olan EKOLOJİ ÜNİTELERİ konfor ve hijyen uygulamalarına ek olarak endüstriyel alanlardaki çözümleriyle de dikkat çekmektedir.

FABRİKA

KAFE

RESTORAN

OTEL